Dzisiaj na szybko opowiem o bieżni Energetic Body W800. Maszyna pracuje w naszej wypożyczalni sprzętu fitness ok. roku.Proszę wybaczyć, ale z braku wolnego czasu pozwolę sobię dosłownie w kilku zdaniach napisać opinię o danym modelu bieżni.
W800 jest nawiększą bieżnią jeszcze mało popularnej firmy Ebergetic Body. Możliwe, że gdzieś z tyłu głowy znana jest Wam ta firma. Jeśli często bywacie w Tesco, tam właśnie znajduje się drobny fitness Energetic Body ( ławeczki, rowerki, orbitreki, hantelki itp)
Największą popularnośc jednak firmie EB przyniósł orbitrek E-NW1000, jeden z najtańszych i najmniejszych przednionapędowsów na rynku. Z ciekawostek
jeszcze, Energeti Body to ten sam importer sprzętu fitness co Sportop:)
Troszkę zjechałem z tematu naszej bieżni. W800 to duża, stabilna maszyna. Jeśli chodzi o warunki biegowe są bardzo przyzwoite jak na maszynę w tej klasie cenowej. Czytelny wyświetlacz wskazuje nam dystans, prędkość, spalone kalorie, puls...czyli wszystko czego oczekujemy od bieżni elektrycznej.
Regulacja prędkości i kąta nachylenia pasa biegowego z poziomy wyświetlacza i rączek. Bieżnia posiada regulowaną prędkość w zakresie od 1 do 20 km/h oraz regulowany kąt nachylenia pasa biegowego od 0 do 20%
Pas biegowy ma szerokość 51cm, długość 140cm. Takie parametry sprawiają, że trening sprawia dużo frajdy i jest poprostu wygodny. Waga maksymalna użytkownika podana przez producenta to 150kg. Ciężko jest mi wyobrazić sobie osobę o tej wadze biegającą na bieżni, specery mogą doprowadzić do przeciążenia silnika i spalenia.
Podsumowanie:
Do bieżni W800 użyto bardzo słabej jakości plastików ( osłon) , chociaż reszta metalowej konstrukcji wykonana jest przyzwoicie. Podczas intensywnego użytkowania potrafią odkręcić się śruby mocujące na ramie ( w okolicach silnika ). Kiedy bieżnia zacznie wydawać metaliczny, charakterystyczny dzwięk stukania metalu o metal, wystarczy dokręciś wcześniej wspomniane śruby i bieznia pracuje bez zastrzerzeń. Montując u klienta jedną z maszyn, pojawił się na wyświetlaczu błąd E1. Bieżnia po kilku sekundach się wyłączała a pas biegowy nie startował. Jest to bardzo częsty błąd w bieżniach i najczęściej wystarczy poruszyć czujnik ruchu. Naprawa trwa dosłownie kilka minut.
Innych większych awarii nie stwierdziliśmy. Należy oczywiście pamiętać o smarowaniu pasa biegowego przynajmniej dwa razy w miesiące. Wszystko oczywiście
zależy od temperatury jaką mamy w pomieszczeniu. Cena producenta to 3999zł, jest to uczciwa cena za bieżnę, która nie sprawia większych problemów.
Incoming search terms: